Nowoczesna ortopedia na miarę Twoich potrzeb

Ortopeda zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem urazów oraz chorób narządu ruchu, co dotyczy nie tylko kości ale również ścięgien, stawów, więzadeł oraz mięśni. Choroby układu ruchu występują niezależnie od wieku i mogą dotknąć osób wykonujące zarówno pracę fizyczną, jak i umysłową.

Umów konsultację

Kiedy zgłosić się do lekarza ortopedy?

Ortopedia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób i kontuzji narządów ruchu, zarówno o charakterze przewlekłym, jak i nagłym. Mogą one wynikać z naturalnych procesów starzenia się organizmu lub być wynikiem różnego rodzaju przeciążeń związanych z codzienną aktywnością oraz uprawianiem sportu. Jeśli zauważysz niepokojące objawy ze strony układu ruchu – nie czekaj, umów się na konsultacje lekarską, wczesne wykrycie choroby to większa szansa na skuteczniejsze i łagodniejsze leczenie. Sprawdź, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić.

 

objawy, które powinny Cię zaniepokoić:

zwichnięcia, złamania
i przykurcze mięśni

wszelkie krwiaki, siniaki i obrzęki

problemy
z poruszaniem się

 

bóle
stawów i kości

 

Jak przebiega wizyta

Podstawową rolę w trakcie konsultacji odgrywa wywiad lekarski, podczas którego ortopeda zwraca uwagę na rodzaj problemu i jego lokalizację, występowanie innych schorzeń, przyjmowane leki, przebyte hospitalizacje, zabiegi operacyjne, urazy z przeszłości, a także na choroby występujące w rodzinie.

Druga część wizyty to badanie podmiotowe, które rozpoczyna się już od momentu wejścia chorego do gabinetu lekarskiego. Wtedy to właśnie oceniany jest chód Pacjenta. Ortopeda może także poprosić o wykonane różnych ćwiczeń, które pozwolą na ocenę czynnej ruchomości poszczególnych stawów.

Niezależnie czy jest to Twoja pierwsza planowa wizyta u ortopedy czy kolejna, pamiętaj o zabraniu ze sobą posiadanych wyników badań obrazowy i laboratoryjnych. W przypadku prywatnej wizyty lekarskiej skierowanie od lekarza rodzinnego nie jest potrzebne.

W ESSE dla zdrowia w ramach każdej konsultacji ortopedycznej wykonujemy USG

Masz pytania odnośnie wizyty?

Nasi specjaliści posiadają duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu kontuzji sportowych.

Na co dzień pomagamy Pacjentom uprawiających sport zarówno na poziomie amatorskim jak i zawodowym. Doświadczenie lekarzy i kompleksowe podejście do tematu zwiększają szansę na szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej. Współpracujemy z licznymi sportowcami i klubami sportowymi, a nasi lekarze i fizjoterapeuci wspierają zawodników w ich codziennej pracy nad osiągnięciem jak najlepszych wyników sportowych.

Sprawdź z kim współpracujemy

Poznaj naszych specjalistów

„>to doświadczeni praktycy, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje uczestniczą w szkoleniach i sympozjach. Do każdego przypadku podchodzą indywidualnie, dlatego cieszą się dużym zaufaniem wśród Pacjentów.

Warszawa
ul. Krucza 6/14b, tel. 602 747 957

Płock
ul. Piłsudskiego 35, tel. 787 947 957

Łódź
ul. Kamińskiego 21, tel. 696 696 214