Rehabilitacja

Rehabilitacja może być stosowana zarówno przed zabiegiem, jako element przygotowania, jak i po. Pooperacyjna rehabilitacji pacjentów ortopedycznych jest niezbędna do odzyskania pełnej sprawności ruchowej. Indywidualnie dobrany przez terapeutę zestaw ćwiczeń i zabiegów pomoże przywrócić siłę mięśniową oraz funkcję stawów. Zwykle rehabilitację pooperacyjną poprzedza konsultacja ortopedyczna.

Umów konsultację

REHABILITACJA PRZEDOPERACYJNA

Każdy zabieg chirurgiczny stanowi wyzwanie dla organizmu, dlatego warto się do niego jak najlepiej przygotować. W tym przypadku schemat działania i praca z Pacjentem są podyktowane rodzajem zabiegu i jego przyczyną. Zdarza się także, że fakt podjęcia rehabilitacji przedoperacyjnej stanowi podstawę do zakwalifikowania chorego do zabiegu.

REHABILITACJA POOPERACYJNA

Rehabilitacja pooperacyjna to tak naprawdę istotny element zabiegu, ponieważ to od niej w dużym stopniu zależy jego powodzenie. Pooperacyjna rehabilitacji pacjentów ortopedycznych jest niezbędna do odzyskania pełnej sprawności ruchowej.

Aby skorzystać z rehabilitacji w ESSE dla zdrowia nie musisz posiadać skierowania.

Zapytaj o wybraną terapię

Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły zawierające przydatną wiedzą z zakresu zdrowia i odpowiedniego odżywiania.
Kliknij w artykuł aby dowiedzieć się więcej na wybrany temat.

Dlaczego warto odpoczywać?

O ile o benefitach płynących z regularnej aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać, to korzyści wynikające z regeneracji powysiłkowej są wciąż marginalizowane, a odpoczynek po treningu często pomijany. Wydaje

III filary zdrowego biegacza – trening uzupełniający

Zaczynając swoją przygodę z bieganiem mamy różne motywacje. Jedni pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów, drudzy chcą zmierzyć się z wyzwaniem przebiegnięcia zawodów, a dla wielu będzie to po prostu

Warszawa
ul. Krucza 6/14b, tel. 602 747 957

Płock
ul. Piłsudskiego 35, tel. 787 947 957

Łódź
ul. Kamińskiego 21, tel. 696 696 214