Zdrowie i atrakcyjny wygląd, dzięki odpowiedniemu odżywianiu

Konsultacje dietetyczne to sposób doradztwa żywieniowego, który pozwala przeanalizować szereg potrzeb zdrowotnych w kontekście diety i aktywności fizycznej, dlatego zapraszamy osoby nie tylko chcące zredukować masę ciała, ale także posiadające choroby metaboliczne, pacjentów po przebytych zabiegach i operacjach, sportowców czy wszystkich, którzy chcą zadbać o właściwy sposób odżywiania. Jeśli problemem są dla Ciebie regularne dojazdy na konsultacje stacjonarnie w ESSE dla zdrowia nasz dietetyk chętnie spotka się z Tobą online. Dzięki regularnemu kontaktowi możliwe jest monitorowanie całego procesu a także bieżąca wymiana uwag i sugestii.

Umów konsultację

Zaufaj nam i sprawdź, jak zdrowe odżywianie wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie.

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą z zakresu dietetyki klinicznej, który w ramach wizyty wykona analizę składu ciała z wykorzystaniem profesjonalnego analizatora medycznego oraz dobierze plan żywienia. Dzięki przeprowadzonej analizie otrzymasz informacje dotyczące zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz nawodnienia Twojego organizmu. Analiza umożliwi także monitorowanie efektów zastosowanego planu żywieniowego. Wiemy jak ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, dlatego dietę opracowujemy w oparciu o Twoje potrzeby.

Historia naszego Pacjenta

 

Chcielibyśmy przybliżyć Wam historię super przemiany Pana Andrzeja.
Na początku wakacji, Pan Andrzej zgłosił się do naszej dietetyk, chcąc zredukować masę ciała. Był on w trakcie diety, upatrzonej w Internecie, która zakładała całkowitą eliminację, miedzy innymi, produktów takie jak ziemniaki, pieczywo, czy ryż. Z uwagi na fakt, że posiłki w niej były niedoborowe i niepełnowartościowe, nie zdała ona egzaminu i w dość szybkim czasie Pan Andrzej z niej zrezygnował.

Pan Andrzej na co dzień pracuje poza granicami kraju, często zmienia kwaterę, a do Polski wraca co parę tygodni, zatem regularne spotkania z dietetykiem nie wchodziły w grę. Postawiliśmy w takim wypadku, kontynuować współpracę on-line. Co tydzień w Pan Andrzej miał za zadanie warzyć się rano, po porannej toalecie i przesyłać wyniki do naszej dietetyk. Byli oni w ciągłym kontakcie mailowym, po to aby Pan Andrzej mógł po pierwsze, monitorować progres, a po drugie zgłaszać uwagi i sugestie dotyczące jego sposobu żywienia zgodnie z zaproponowanym planem żywieniowym. Wizyty stacjonarne mają miejsce co ok. 2 miesiące, kiedy Pan Andrzej przyjeżdża do Polski, aby wykonać pełną analizę składu ciała, omówić ewaluację i uzgodnić dalszy toku postępowania żywieniowego.

Opinią po pierwszej wizycie Pan Andrzej podzielił się od razu:
”Jestem bardzo zadowolony choć to dopiero pierwsza wizyta. Pani Natalia miła, sympatyczna i rzeczowa. Duża wiedza i zaangażowanie. Wierzę że współpraca z Panią Natalią przyniesie efekty.” I co do efektów Pan Andrzej się nie pomylił..

Zaczęliśmy od 125 kg, 37,9% tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnym na poziomie 22,5 i procentem nawodnienia organizmu 46,5%.

Dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu i determinacji Pan Andrzej z tygodnia na tydzień pozbywał się zbędnych kilogramów, co owocowało co raz lepszym samopoczuciem. Z biegiem czasu sam wiedział już jakie produkty wybierać i w jaki sposób komponować posiłki tak, aby jego codzienna dieta była smaczna i przynosiła zamierzone efekty.

Jak na obecną chwilę wyglądają wyniki Pana Andrzeja?
Waga: 101,1 kg (-23,9 kg); tkanka tłuszczowa: 29,9% (-8%); Tłuszcz trzewny: 15,5 (-7); Poziom nawodnienia organizmu: 53,9% (+7,4%)

Pan Andrzej jest żywym dowodem na to, że nawet praca za granicą, pięćdziesiątka na karku i brak możliwości na regularne wizyty u dietetyka nie stanowią przeszkody w osiągnięciu celu.

Jak wygląda konsultacja dietetyczna?

Podstawą wizyty u dietetyka jest przede wszystkim rozmowa z pacjentem, podczas której stara się on uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących zdrowia, dolegliwości, nawyków żywieniowych, stylu życia czy aktywności fizycznej. Dokonuje także pomiarów i przeprowadza analizę składu ciała. Ostatnim etapem konsultacji jest udzielenie wskazówek dotyczących żywienia, a także przygotowanie indywidualnego jadłospisu dla pacjenta.

poznaj naszego specjalistę

mgr Natalia Kupść

Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pasjonatka aktywnego i prozdrowotnego trybu życia. Podczas współpracy największy nacisk kładzie na indywidualne podejście, umacnianie motywacji pacjenta, definiowanie jego spersonalizowanych potrzeb i stały kontakt. W aspekcie doradztwa żywieniowego dużą wagę przykłada do trwałej zmiany sposobu odżywiania oraz systematycznie podejmowanej aktywności fizycznej. Stałe poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły zawierające przydatną wiedzą z zakresu zdrowia i odpowiedniego odżywiania.

Warszawa
ul. Krucza 6/14b, tel. 602 747 957

Płock
ul. Piłsudskiego 35, tel. 787 947 957

Łódź
ul. Kamińskiego 21, tel. 696 696 214